Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Aurelian Mihai Versiunea pentru printare

Aurelian MIHAI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.43 DIASPORA, colegiul uninominal nr.1

Formațiunea politică:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mai 2013
 
independent  - din mai 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în mai 2013
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în sep. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din sep. 2016
 - până în oct. 2016
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării - Secretar (până în sep. 2013), Secretar (noi. - dec. 2014)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (din mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - până în iun. 2014 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:123 (în 108 ședințe)
Declarații politice:79 (din care 12 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 113, din care 12 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 163
Motiuni: 9

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 29 martie 2017, 6:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro