Aurelian MIHAI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.43 DIASPORA, colegiul uninominal nr.1

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în mai 2013
 
independent  - din mai 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în mai 2013
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2015
 - până în sep. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din sep. 2016
 - până în oct. 2016
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării - Secretar (până în sep. 2013), Secretar (noi. - dec. 2014)
Comisia pentru mediu și echilibru ecologic (din mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - până în iun. 2014 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei