Curriculum Vitæ
Activité parlementaire
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
initiatives legislatives
commissions de mediation
questions et interpellations
discours
vote
 
Vous êtes ici: Home > Législature 2004-2008 > Chambre des Députés > Dan Mihai Marian > Propositions législatives Versiunea pentru printare

Dan Mihai MARIAN
Propositions legislatives lancees dans la legislature 2004-2008

No. No. d'enregistrement Titre Statut
Ch.des Députés Senate
1. 32/01.02.2006 L593/2005 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.152/07/1998 privind infiintarea Agentiei Nationale pentru Locuinte si a Legii nr.543 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.83/2003 respinsa
definitiv
2. 35/12.02.2007 L853/2006 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Legii nr.152 din 15/07/1998 privind infiintarea Agentiei Nationale pentru Locuinte si a Legii nr.543 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.83/2003 respinsa
definitiv
3. 55/19.02.2007 L322/2007 Propunere legislativa privind infiintarea, organizarea si functionarea Autoritatii Nationale pentru Interceptarea Comunicatiilor respinsa
definitiv
4. 56/19.02.2007 L323/2007 Propunere legislativa "Legea securitatii nationale a Romaniei" respinsa
definitiv
5. 57/19.02.2007 L324/2007 Propunere legislativa privind activitatea de informatii, contrainformatii si de protectie respinsa
definitiv
6. 58/19.02.2007   Propunere legislativa privind statutul profesional si de cariera al ofiterilor de informatii procedura legislativa încetata
7. 59/19.02.2007 L325/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului Roman de Informatii respinsa
definitiv
8. 60/19.02.2007 L326/2007 Propunere legislativa privind organizarea si functionarea Serviciului de Informatii Externe respinsa
definitiv
9. 98/03.03.2008 L800/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea art.10 din Legea nr. 50/1991 privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii, republicata, cu modificarile si completarile ulterioare respinsa
definitiv
10. 192/14.04.2008 L936/2007 Propunere legislativa pentru modificarea si completarea Decretului - Lege nr. 118/1990 privind acordarea unor drepturi persoanelor persecutate din motive politice de dictatura instaurata cu incepere de la 6 martie 1945, precum si celor deportate in strainatate ori constituite in prizonieri respinsa
definitiv
11. 336/02.05.2007 L105/2007 Propunere legislativa privind infiintarea Biroului Unic pentru depunerea formularelor privind obligatiile declarative ale persoanelor fizice autorizate, persoanelor juridice si ale altor entitati care au calitatea de angajator respinsa
definitiv
12. 338/02.05.2007 L131/2007 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.161 din 19 aprilie 2003 privind unele masuri pentru asigurarea transparentei in exercitarea demnitatilor publice, a functiilor publice si in mediul de afaceri, prevenirea si sanctionarea coruptiei respinsa
definitiv
13. 370/07.05.2007 L150/2007 Propunere legislativa privind reglementarea regimului juridic al unor bunuri imobile aflate in folosinta unitatilor de cult Lege 239/2007
14. 609/24.09.2007 L250/2007 Proiect de Lege privind statutul ofiterilor de informatii respins
definitiv
15. 633/04.09.2006 L387/2006 Propunere legislativa pentru modificarea Legii nr.408 din 29 decembrie 2005 privind aprobarea Ordonantei de urgenta a Guvernului nr.95/2005 pentru modificarea art.4 din Ordonanta de urgenta a Guvernului nr.86/2002 privind infiintarea Ghiseului unic in punctele de trecere a frontierei de stat a Romaniei Lege 395/2006
16. 893/17.12.2007 L642/2007 Proiect de Lege pentru alegerea Camerei Deputatilor si Senatului respins
definitiv
17. 983/20.12.2006 L372/2007 Propunere legislativa privind infiintarea comunei Lalesti, judetul Vaslui prin reorganizarea comunei Puiesti respinsa
definitiv

Adresse postale: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucarest, Roumanie vendredi, 1 juillet 2022, 8:12
Téléphone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro