Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Ionel Palăr > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

Ionel PALĂR
Propuneri legislative initiate în legislatura 2008-2012

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 50/21.02.2011 L767/29.11.2010 Propunere legislativă pentru modificarea art.56 și art.71 din Legea administrației publice locale nr.215/2001, republicată Lege 13/2012
2. 113/29.03.2010   Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale procedură legislativă încetată
3. 245/03.05.2010 L51/02.02.2010 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.230/2007 privind înființarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari Lege 175/2010
4. 274/09.05.2011 L176/14.02.2011 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr.49/2006, republicată în Monitorul Oficial al României, partea I, nr.670 din 3 august 2006, cu modificările și completările ulterioare respinsă
definitiv
5. 322/17.05.2010   Propunere legislativă pentru ratificarea Convenției multilaterale asupra evitării dublei taxări în privința drepturilor de autor, cu model de acord bilateral și protocolul adițional, adoptată la Madrid, Spania, 13 decembrie 1979, de către Statele Membre ale UNESCO retrasă
de către inițiator
6. 337/29.06.2009 L146/27.04.2009 Propunere legislativă privind Camerele pentru Agricultură și Dezvoltare Rurală respinsă
definitiv
7. 351/29.06.2009 L538/07.10.2009 Propunere legislativă pentru modificarea alin.(1) al art.16 din Legea bugetului asigurărilor sociale de stat pe anul 2009, nr.19/2009 respinsă
definitiv
8. 452/28.09.2009 L249/09.06.2009 Propunere legislativă pentru modificarea art.4 alin.(1) din Legea nr.370/2004 privind alegerea Președintelui României respinsă
definitiv
9. 465/30.09.2009 L626/19.11.2009 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.215(r1) din 23/04/2001 a administrației publice locale respinsă
definitiv
10. 489/14.10.2009 L704/23.12.2009 Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.351/2001 privind aprobarea Planului de amenajare a teritoriului național - Secțiunea a IV-a - Rețeaua de localități, cu modificările și completările ulterioare Lege 106/2010
11. 506/05.09.2011 L420/08.06.2010 Propunere legislativă pentru modificarea Ordonanței de urgență nr.34/2009 cu privire la rectificarea bugetară pe anul 2009 și reglementarea unor măsuri financiar-fiscale respinsă
definitiv
12. 565/13.10.2010 L364/26.05.2010 Propunere legislativă pentru completarea Legii voluntariatului nr.195/2001 respinsă
definitiv
13. 578/04.11.2009 L457/02.09.2009 Proiect de Lege pentru modificarea art.69 din Legea nr.571 din 2003 privind Codul fiscal respins
definitiv
14. 753/05.12.2011 L607/06.09.2011 Proiect de Lege pentru modificarea și completarea Legii nr.202 din 1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României, republicată respins
definitiv
15. 765/29.11.2010 L539/07.09.2010 Proiect de Lege pentru completarea art.134 alin.(1) din Legea nr.53/2003 -Codul Muncii respins
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro