Parliamentary activity
1992-1996 (sen.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Senate > Aristotel Adrian Câncescu Versiunea pentru printare

Aristotel Adrian CÂNCESCU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

SENATOR
Constituency no.8 BRASOV
start of the mandate: 21 october 1992 - HS nr.32/1992

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - nov. 1996 - Secretary
 feb. - jun. 1996 

Political party:
 
FSN-National Salvation Front - until may 1993
 
PD-Democratic Party - since may 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Democrat Party 

Standing committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania wednesday, 28 september 2022, 18:39
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro