Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Victor Sorin Lepșa Versiunea pentru printare

Victor Sorin LEPȘA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV
pe listele Convenției Democrate Române

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 1998 - Secretar
 feb. - iun. 1998 
 sep. - dec. 1997 
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în feb. 2000
 
independent  - din feb. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat Civic-Ecologist - până în feb. 2000
Deputat neafiliat - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 1999)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:98 (în 72 sedinte)
Declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 5, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 25 aprilie 2018, 23:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro