Dorin-Liviu NISTORAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 16 septembrie 2008 - demisie - HCD nr.30/2008

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în dec. 2007
 
independent  - din dec. 2007

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat
în feb-2008
 - până în dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor
Subcomisia pentru Spațiu - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei - până în mar. 2008 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - până în sep. 2008 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cipru - până în sep. 2008