Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Versiunea pentru printare

Bogdan Nicolae NICULESCU DUVĂZ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2002 - Vicepreședinte
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 
 sep. 2002 - feb. 2003 - Chestor

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat - până în ian. 2003
PSD-Partidul Social Democrat - din ian. 2003

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat - până în feb. 2003
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din feb. 2003

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2003)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (din mar. 2003)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerilor legislative privind legile electorale

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză  Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:116 (în 33 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 5, din care 4 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 2:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro