Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Victor Babiuc Versiunea pentru printare

Victor BABIUC
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.8 BRAȘOV

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în feb. 2000
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în feb. 2000
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mai 2000

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din apr. 2000)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (sep. 1998 - apr. 2000)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (apr. - sep. 1998)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (până în apr. 1998)

Comisii permanente comune
Comisia Parlamentului României pentru Integrare Europeană (mar. 1998 - mai 2000)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Libaneză - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:12 (în 8 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 4
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 17:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro