Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Niculae Mircovici Versiunea pentru printare

Niculae MIRCOVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales la nivel national
data încetarii mandatului: 26 septembrie 2016 - decedat

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2016 - Secretar - până în sep. 2016
 feb. - sep. 2016 
 sep. 2015 - feb. 2016 
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 

Organizatia minoritatilor nationale:
Uniunea Bulgara din Banat - România 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al minorităților naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (din feb. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în sep. 2016

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:192 (în 114 sedinte)
Declaratii politice:5 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 85 (în 73 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 35, din care 14 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 august 2017, 5:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro