George ȘERBAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.9 BRĂILA

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în mai 1999
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în oct. 1999 Vicelider - din mai 1998
 - până în oct. 1999
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mai 2000

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din iun. 1998)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în iun. 1998) - Secretar (din mai 1998)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (din iun. 1998)
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe (iul. 1998 - mar. 2000) - Președinte (din oct. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Panama - din mai 1998 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu India - din feb. 1997