Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Petre Ungureanu Versiunea pentru printare

Petre UNGUREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.40 VÂLCEA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (din feb. 2008)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, corupției și pentru petiții (mar. 2007 - feb. 2008)
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în apr. 2007

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:57 (în 46 sedinte)
Declaratii politice:9 (din care 8 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 19, din care 2 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Întrebari si interpelari: 12
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 22:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro