Dumitru PARDĂU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.35 SUCEAVA, colegiul uninominal nr.9

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2012 - Secretar
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 
 feb. - sep. 2010 
 sep. 2009 - feb. 2010 
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în iul. 2012
PNL-Partidul Național Liberal - din iul. 2012

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în iul. 2012
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din iul. 2012

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din dec. 2009)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (apr. - dec. 2009)
Comisia pentru sănătate și familie (până în apr. 2009)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă