Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Miron Tudor Mitrea Versiunea pentru printare

Miron Tudor MITREA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 3 septembrie 2008 - demisie - HCD nr.23/2008
înlocuit de: Doru Geany Bălan

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2008 - Vicepreședinte
 sep. 2006 - feb. 2007 
 feb. - sep. 2006 
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în sep. 2008 Lider - până în mai 2005

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din feb. 2007)
Comisia pentru sănătate și familie (mar. 2005 - feb. 2007)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în sep. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Orientală a Uruguayului - până în sep. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:682 (în 64 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 123 (în 27 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 2 promulgate legi
Motiuni: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 13:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro