Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Corneliu Momanu Versiunea pentru printare

Corneliu MOMANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.41 VRANCEA
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2006
 
independent  - din dec. 2006
 - până în feb. 2008
PDL-Partidul Democrat Liberal - din feb. 2008

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în dec. 2006
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal
în feb-2008
 - din dec. 2007

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - până în apr. 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Letonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:25 (în 24 sedinte)
Declaratii politice:15 (din care 12 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 2 promulgate legi
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 7

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 12:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro