Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Liviu Spătaru Versiunea pentru printare

Liviu SPĂTARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în oct. 1999
 
independent  - din oct. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în oct. 1999
Deputat neafiliat - din oct. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din mar. 2000)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (până în dec. 1997) - Vicepreședinte (din feb. 1997)

Comisii permanente comune
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaților și Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activității SRI (dec. 1997 - mar. 2000) - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Arabă Egipt - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:14 (în 14 sedinte)
Declaratii politice:2
Propuneri legislative initiate: 5, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro