Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > Ovidiu Teodor Crețu Versiunea pentru printare

Ovidiu Teodor CREȚU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.6 BISTRIȚA-NĂSĂUD
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004
data încetarii mandatului: 23 iunie 2008 - demisie
înlocuit de: Ileana Moldoveanu

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din feb. 2008)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (feb. 2005 - feb. 2008)
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (dec. 2007 - feb. 2008)
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială (până în feb. 2008)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în iun. 2008 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în iun. 2008
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei - până în iun. 2008

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:100 (în 73 sedinte)
din care declaratii politice:5
Propuneri legislative initiate: 9
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 12:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro