Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Discursuri, declarații și mesaje
Interviuri
Galerie foto
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
www.adriannastase.ro
wwww.nastase.wordpress.com
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Adrian Năstase Versiunea pentru printare

Adrian NĂSTASE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT - Presedintele Camerei Deputaților - până în mar. 2006
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - sep. 2006 - Președinte - până în mar. 2006
 sep. 2005 - feb. 2006 
 feb. - sep. 2005 
 dec. 2004 - ian. 2005 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din apr. 2006)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  membru

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:563 (în 80 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 387 (în 22 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 9, din care 3 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 11
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 18 decembrie 2017, 1:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro