Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Ioan-Sorin Marinescu Versiunea pentru printare

Ioan-Sorin MARINESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA

Formatiunea politica:
 
PSDR-Partidul Social Democrat Român

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Social Democrat Român - până în mar. 1999
Deputat neafiliat - din mar. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului - Secretar (până în mar. 2000)

Alte comisii
Comisia de validare (din noi. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 5, din care 1 promulgata lege

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 9:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro