Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
comisii de mediere
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Francisc Pécsi > Propuneri legislative Versiunea pentru printare

PÉCSI Francisc
Propuneri legislative initiate în legislatura 2000-2004

Nr.
crt.
PL înregistrat la Titlu Stadiu
Camera
Deputatilor
Senat
1. 51/05.02.2002   Propunere legislativă privind despăgubirea deponenților la Casa de Economii și Consemnațiuni care au depus diverse sume de bani până la data de 01.11.1990 în vederea achiziționării de autoturisme DACIA. respinsa
definitiv
2. 69/13.02.2002   Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii privind vânzarea spațiilor comerciale, proprietatea privată a statului, aflate în administrarea consiliilor județene, sau a consiliilor locale, precum și a celor aflate în patrimoniul regiilor autonome de interes local. respinsa
definitiv
3. 73/19.02.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.133/1999 privind stimularea întreprinzătorilor privați pentru înființarea și dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii. respinsa
definitiv
4. 87/01.03.2004 L239/2004 Propunere legislativă privind Statutul de Autonomie al Ținutului Secuiesc respinsa
definitiv
5. 151/20.03.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.415/2001, privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.297/2000, pentru completarea Legii nr.133/1999, privind stimularea întreprinzătorilor privați pentru înființarea și dezvoltarea întreprinderilor mici și mijlocii. clasata
cf. art.63 alin.5
din Constitutia republicata
6. 392/21.06.2004 L648/2004 Propunere legislativă privind Statutul autonomiei personale a comunității maghiare din România respinsa
definitiv
7. 393/21.06.2004 L650/2004 Propunere legislativă privind Legea cadru a autonomiei personale a comunităților naționale respinsa
definitiv
8. 417/05.09.2002   Propunere legislativă pentru modificarea și completarea art.37 al Legii nr.53/1991 privind indemnizațiile și celelalte drepturi ale senatorilor și deputaților, precum și salarizarea personalului din aparatul Parlamentului României, republicată. respinsa
definitiv
9. 697/05.11.2003 L9/2004 Propunere legislativă privind modificarea și completarea Legii Nr.46 din 5 iunie 1996 privind pregătirea populației pentru apărare respinsa
definitiv

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 iulie 2020, 8:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro