Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2000-2004 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Dan Costache Dinu Patriciu Versiunea pentru printare

Dan Costache Dinu PATRICIU
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY
Constituency no.16 DAMBOVITA

Political party:
 
PL'93-Liberal Party - 1993

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Liberal Party 1993 and the Civic Alliance Party  Leader - since oct. 1992
 - until dec. 1994

Standing committees
Committee for Budget, Finance, and, Banks (since nov. 1995)
Committee for Public Administration and Territorial Planning (until nov. 1995)

Special committees

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania monday, 4 july 2022, 17:54
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro