Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Radu Ștefan Mazăre Versiunea pentru printare

Radu Ștefan MAZĂRE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA
data încetarii mandatului: 27 iunie 2000 - demisie
înlocuit de: Mihai Leca

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în sep. 1997
 
independent  - din sep. 1997

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în sep. 1997

Comisii permanente
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Elenă - din feb. 1997
 - până în iun. 2000
 Grupul parlamentar de prietenie cu Albania - din feb. 1997
 - până în iun. 2000

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:32 (în 32 sedinte)
Declaratii politice:4
Propuneri legislative initiate: 1
Întrebari si interpelari: 24

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro