Ioan MOLDOVAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.7
data încetarii mandatului: 10 octombrie 2016 - de drept

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în ian. 2013
PC-Partidul Conservator - din ian. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în ian. 2013
Grupul parlamentar ALDE (Alianța liberalilor și democraților) - din ian. 2013
 - până în oct. 2016
 Vicelider - din feb. 2013
 - până în oct. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 2014)
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (până în feb. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea Proiectului de Lege privind unele măsuri aferente exploatării minereurilor auro-argentifere din perimetrul Roșia Montană și stimularea și facilitarea dezvoltării activităților miniere în România - Secretar

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grup parlamentar de prietenie cu Elveția - până în oct. 2016
 Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru - până în oct. 2016 Secretar