Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
declarație de avere
declarație de interese
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Ovidiu Cameliu Petrescu Versiunea pentru printare

Ovidiu Cameliu PETRESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2000-2004

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.10 BUZĂU

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2003 - feb. 2004 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2003 
 sep. 2002 - feb. 2003 
 feb. - sep. 2002 
 sep. 2001 - feb. 2002 
 feb. - sep. 2001 
 dec. 2000 - ian. 2001 
 sep. - dec. 2004 - Secretar

Formatiunea politica:
PDSR-Partidul Democrației Sociale din România - până în iun. 2001
PSD-Partidul Social Democrat - din iun. 2001

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (din feb. 2004)

Alte comisii
Comisia de validare (până în ian. 2001)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO  Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord  Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1469 (în 106 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 10, din care 3 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 21 octombrie 2017, 2:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro