Pavel POPESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.37 TIMIȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Vicelider - din sep. 2017
 - până în feb. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 2017)
Comisia pentru tehnologia informației și comunicațiilor - Secretar
Comisia pentru sănătate și familie (până în sep. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - până în apr. 2017 membru
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - din apr. 2017 supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Filipine 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Norvegiei  Președinte

Biroul parlamentar:
  • Timișoara, Str. Gheorghe Lazăr nr. 1, jud. Timiș