Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Dan-Ștefan Motreanu Versiunea pentru printare

Dan-Ștefan MOTREANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.3

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2015 - feb. 2016 - Vicepreședinte - până în oct. 2015
 feb. - sep. 2015 
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 
 sep. 2013 - feb. 2014 
 feb. - sep. 2013 - Chestor
 dec. 2012 - feb. 2013 

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din sep. 2014)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în sep. 2014)

Comisii speciale comune
Comisia comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:453 (în 36 sedinte)
Declaratii politice:2 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 97 (în 75 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 49, din care 12 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 5
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 octombrie 2017, 16:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro