Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Radu-Sever-Cristian Gheciu Versiunea pentru printare

Radu-Sever-Cristian GHECIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.18 GALAȚI

Formatiunea politica:
 
PSDR-Partidul Social Democrat Român - până în sep. 2000
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din oct. 1997)
Comisia pentru cultură, arte, mijloace de informare în masă (până în oct. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia - din mai 1998 Secretar
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din feb. 1999
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Iugoslavia - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:44 (în 41 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 3
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 24 noiembrie 2017, 9:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro