Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Georgian Pop Versiunea pentru printare

Georgian POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.5
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Secretar
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 

Formațiunea politică:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2011)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în mar. 2011)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO  membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Irak 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:60 (în 48 ședințe)
Declarații politice:26 (din care 24 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Luări de cuvânt în BP: 3 (în 6 ședințe)
Propuneri legislative initiate: 21, din care 1 promulgată lege
Întrebari și interpelari: 28
Motiuni: 10

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 mai 2016, 6:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro