Georgian POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.5
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 2012 - Secretar
 feb. - sep. 2012 
 sep. 2011 - feb. 2012 
 feb. - sep. 2011 
 sep. 2010 - feb. 2011 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă (din mar. 2011)
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională (până în mar. 2011)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO  membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Irak 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Armenia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei