Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Virgil Pop Versiunea pentru printare

Virgil POP
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.13 CLUJ, colegiul uninominal nr.8
data încetarii mandatului: 26 martie 2012 - - HCD nr.17/2012

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în mai 2012)
Subcomisia parlamentară pentru romi (până în mai 2012)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - din mar. 2010
 - până în mar. 2012
 Vicepreședinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - din mar. 2010
 - până în mar. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Suediei - din mar. 2010
 - până în mar. 2012
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din mar. 2010
 - până în mar. 2012

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:78 (în 76 ședințe)
Declarații politice:75 (din care 75 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 19, din care 1 promulgată lege
Întrebari și interpelari: 59
Motiuni: 20

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 mai 2016, 8:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro