Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (sen.)
2000-2004 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1990-1992 > Adunarea Deputaților > Gheorghe Pavel Bălan Versiunea pentru printare

Gheorghe Pavel BĂLAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1990-1992

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.11 CARAȘ-SEVERIN
data validarii: 18 iunie 1990
data încetarii mandatului: 14 aprilie 1992 - demisie - HCD nr.21/1992
înlocuit de: Petru Goga

Formatiunea politica:
 
FSN-Frontul Salvării Naționale 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Frontului Salvării Naționale 

Comisii permanente
Comisia pentru industrie și servicii

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela - până în apr. 1992
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia - până în apr. 1992

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 8 august 2020, 9:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro