Nicolae BĂNICIOIU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.24 IAȘI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat - până în mai 2018
 
independent  - din mai 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - până în mai 2018
Deputați neafiliați - din mai 2018

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (din iun. 2018)
Comisia pentru afaceri europene (până în iun. 2018)
Comisia pentru sănătate și familie (până în apr. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei - până în iul. 2018 Președinte - până în feb. 2018

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Singapore - până în iul. 2018 Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada 

Biroul parlamentar:
  • Iași, B-dul Ștefan cel Mare nr. 13 -15, etaj 2, Iași