Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2004-2008 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Daniela Popa Versiunea pentru printare

Daniela POPA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.19
pe listele Alianței Politice Partidul Social Democrat + Partidul Conservator
data încetarii mandatului: 1 februarie 2010 - demisie - HCD nr.2/2010
înlocuit de: Teodora Virginia Trandafir

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2009 - feb. 2010 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2009 
 dec. 2008 - feb. 2009 

Formatiunea politica:
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Finlanda - până în feb. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în feb. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:881 (în 39 sedinte)
Declaratii politice:40 (din care 39 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Luari de cuvânt în BP: 40 (în 21 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 22, din care 3 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 13

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 august 2017, 10:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro