Dorin Grigore POPESCU
Legislative proposals initiated in legislature 2000-2004

No. Recording no. Title Status
Ch.of Deputies Senate
1. 177/03.03.2003 L105/2004 Propunere legislativa privind modificarea Legii nr.189 din 8 decembrie 1999 Lege 76/2004
2. 227/17.03.2003 L297/2003 Propunere legislativa de revizuire a Constitutiei Romaniei Lege 429/2003
3. 236/19.04.2004 L427/2004 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.215/2001 - Legea administratiei publice locale respinsa
definitiv
4. 321/14.05.2003   Propunere legislativa privind atribuirea, pe toata durata vietii, a unui apartament de 2 (doua) camere scriitorului Ion Milos, Cetatean de onoare al Romaniei respinsa
definitiv
5. 329/20.05.2003   Propunere legislativa privind clasificarea societatilor nationale si a regiilor si pentru stabilirea nivelurilor maxime de salarizare a conducatorilor acestora respinsa
definitiv
6. 607/01.10.2003   Propunere legislativa privind modificarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale, din 1 aprilie 2000, cu modificarile ulterioare retrasa
de catre initiator
7. 693/10.11.2004 L686/2004 Propunere legislativa privind modificarea si completarea Legii nr.19/2000 privind sistemul public de pensii si alte drepturi de asigurari sociale retrasa
de catre initiator