Alexandra PRESURĂ, secretar al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2020-prezent

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
data validarii: 21 decembrie 2020 - HCD nr.70/2020

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2021 - prezent - Secretar - din noi. 2021
 feb. - sep. 2021 - Chestor
 dec. 2020 - feb. 2021 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Lituania 

Biroul parlamentar:
Strada Nicolae Iorga nr. 88, Bloc 21-43, parter, Craiova, Jud. Dolj