Romeo Marius RAICU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 decembrie 2004 - HCD nr.36/2004
data încetarii mandatului: 22 mai 2007 - demisie
înlocuit de: Mirel Taloș

Formatiunea politica:
PD-Partidul Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat
care se transformă în Grupul parlamentar al Partidului Democrat
în feb-2008
 - până în mai 2007 Vicelider - din feb. 2005
 - până în mai 2007

Comisii permanente
Comisia pentru apărare, ordine publică și siguranță națională

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară specială pentru controlul activității Serviciului de Informații Externe - Președinte

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO - până în mai 2007 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia - până în mai 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - până în mai 2007
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Malta - până în mai 2007