Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (sen.)
2008-2012 (sen.)
2004-2008 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Cristian Rădulescu Versiunea pentru printare

Cristian RĂDULESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.28 NEAMȚ

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. - dec. 1997 - Chestor
 feb. - iun. 1997 
 noi. - dec. 1996 

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat  Vicelider - din mai 1998

Comisii permanente
Comisia pentru sănătate și familie (din feb. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei - până în dec. 1998 membru
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - din dec. 1998 Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:30 (în 27 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 13, din care 3 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro