Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2012-2016 (dep.)
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Cătălin-Marian Rădulescu Versiunea pentru printare

Cătălin-Marian RĂDULESCU, chestor al Camerei Deputaților
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. 2019 - prezent - Chestor

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului (din feb. 2019)
Comisia pentru transporturi și infrastructură (până în feb. 2019) - Vicepreședinte (din feb. 2017)

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 - Vicepreședinte (până în mar. 2017)

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 9 sedinte)
Luari de cuvânt în BP: 2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 56, din care 17 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 7

Biroul parlamentar:
  • Pitesti, Str. General Constantin Cristecu nr. 2, constructia C 5, parter, jud. Arges

Persoane de contact:

  • Cnejevici Mira 0374.985.577

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 23 martie 2019, 6:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro