Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Nicolae Grădinaru Versiunea pentru printare

Nicolae GRĂDINARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 OLT

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în mar. 1998
 
independent 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în mar. 1998
Grupul parlamentar al Partidului Democrației Sociale din România - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități - Secretar (din dec. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:43 (în 35 sedinte)
Declaratii politice:1
Propuneri legislative initiate: 9, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro