Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Constantin-Gheorghe Avramescu Versiunea pentru printare

Constantin-Gheorghe AVRAMESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.30 PRAHOVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1998 - Chestor

Formatiunea politica:
 
PSDR-Partidul Social Democrat Român - până în mai 1999
 
independent  - din mai 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Social Democrat Român - până în mar. 1999 Vicelider
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din mar. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (din sep. 1998)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (până în feb. 1998)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Franceză - Adunarea Națională - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Canada - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:100 (în 85 sedinte)

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 19:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro