Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
inițiative legislative
comisii de mediere
moțiuni
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Senatul > George Sabin Cutaș Versiunea pentru printare

George Sabin CUTAȘ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscripția electorală nr.36 TELEORMAN
pe listele Uniunii Naționale PSD+PUR
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2005 - feb. 2006 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2005 

Formațiunea politică:
PUR-SL-Partidul Umanist din România (social-liberal) - până în mai 2005
când PUR-SL se transformă în
PC-Partidul Conservator 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Conservator  Vicelider - până în sep. 2007
   Lider - din sep. 2007

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii (din feb. 2007) - Vicepreședinte (până în sep. 2008)
Comisia pentru politică externă (din sep. 2007)
Comisia pentru cultură, artă și mijloace de informare în masă (până în feb. 2007)

Comisii de ancheta
Comisiei de anchetă având drept scop investigarea condițiilor de legalitate privind privatizarea Societății Naționale a Petrolului «Petrom» - S.A (din iun. 2007)

Comisii de ancheta comune
Comisia parlamentară de anchetă pentru investigări și clarificări referitoare la conturile lui Nicolae Ceaușescu

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu India  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Malaezia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Venezuela 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:367 (în 117 ședințe)
Declarații politice:1
Propuneri legislative initiate: 55
Membru în:1 comisii de mediere
Motiuni: 3

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 iulie 2014, 23:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro