Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2004-2008 (sen.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Paula Maria Ivănescu Versiunea pentru printare

Paula Maria IVĂNESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
aleasa deputat în circumscriptia electorala nr.30 PRAHOVA

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:feb. - iun. 1999 - Vicepreședinte
 sep. - dec. 1998 
 feb. - iun. 1998  - din apr. 1998

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat  Vicelider - până în mai 1998
   Vicelider - din feb. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 1999) - Vicepreședinte (din feb. 2000)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în apr. 1998) - Secretar

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - din mai 2000 membru supleant
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare  Vicepreședinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:630 (în 130 sedinte)
Declaratii politice:19
Propuneri legislative initiate: 11
Întrebari si interpelari: 12

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 22 noiembrie 2017, 5:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro