Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Radu Budeanu Versiunea pentru printare

Radu BUDEANU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.31 SATU-MARE
data încetarii mandatului: 25 decembrie 1997 - decedat
înlocuit de: Teodor Gavrilaș

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE - până în dec. 1997 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997
 - până în dec. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - din feb. 1997
 - până în dec. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro