Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-prezent (dep.)
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > Călin Potor Versiunea pentru printare

Călin POTOR
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.1 ALBA, colegiul uninominal nr.1

Formațiunea politică:
PDL-Partidul Democrat Liberal - până în sep. 2010
 
independent  - din sep. 2010
 - până în dec. 2010
PNL-Partidul Național Liberal - din dec. 2010

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - până în sep. 2010
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din dec. 2010

Comisii permanente
Comisia pentru industrii și servicii (din mar. 2011)
Comisia pentru sănătate și familie (până în mar. 2011) - Vicepreședinte (până în noi. 2010)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statul Israel 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:153 (în 38 ședințe)
Declarații politice:149 (din care 149 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 26, din care 3 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 396
Motiuni: 5

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 iulie 2016, 0:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro