Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1996-2000 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaților > Romeo-Marius Trifu Versiunea pentru printare

Romeo-Marius TRIFU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.33 SIBIU

Formatiunea politica:
 
PD-Partidul Democrat - până în oct. 1999
 
independent  - din oct. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Uniunea Social Democrată - Partidul Democrat - până în oct. 1999
Deputat neafiliat - din oct. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru administrație publică și amenajarea teritoriului

Comisii permanente comune
Comisia parlamentară a revoluționarilor din Decembrie 1989 (feb. - dec. 1997)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Peru - din feb. 1997 Secretar

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 3, din care 1 promulgata lege
Întrebari si interpelari: 1

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 19 noiembrie 2017, 8:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro