Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
2008-2012 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Romeo Florin Nicoară Versiunea pentru printare

Romeo Florin NICOARĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI, colegiul uninominal nr.20

Formatiunea politica:
PP-DD-Partidul Poporului - Dan Diaconescu  - până în feb. 2013
PNL-Partidul Național Liberal - din feb. 2013

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar Democrat Popular - până în feb. 2013
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din feb. 2013

Comisii permanente
Comisia pentru muncă și protecție socială (din sep. 2014)
Comisia pentru politică externă (mar. 2013 - sep. 2014)
Comisia pentru drepturile omului, culte și problemele minorităților naționale (până în mar. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Țărilor de Jos (Olanda) - până în feb. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - din dec. 2013

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:14 (în 13 sedinte)
Declaratii politice:7 (din care 3 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 55, din care 10 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 3
Motiuni: 14

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 21:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro