Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2016-prezent (dep.)
inițiative legislative
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Alexandru Rotaru Versiunea pentru printare

Alexandru ROTARU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.29 NEAMȚ
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru transporturi și infrastructură

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare - din feb. 2018 membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Columbia - până în mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș - până în mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Bulgaria - până în mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză - din mar. 2018
 Grup parlamentar de prietenie cu Elveția - din mar. 2018
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din mar. 2018

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:2 (în 2 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 67, din care 10 promulgate legi
Motiuni: 1

Biroul parlamentar:
  • Roman, Str. Ștefan cel Mare nr. 265, jud. Neamț
  • Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 aprilie 2018, 9:45
    Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
    E-mail: webmaster@cdep.ro