Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
1992-1996 (dep.)
întrebări și interpelări
1990-1992 (dep.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaților > Dan Ion Cristian Popovici Versiunea pentru printare

Dan Ion Cristian POPOVICI
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1992-1996

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ
data încetarii mandatului: 27 martie 1996 - decedat
înlocuit de: Nicolae Leonăchescu

Formatiunea politica:
 
PRM-Partidul România Mare 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului România Mare - până în mar. 1996 Lider - din oct. 1992
 - până în apr. 1996

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (până în apr. 1996) - Președinte

Comisii speciale
Comisia specială pentru elaborarea unei propuneri legislative cu privire la funcționarea partidelor politice (până în apr. 1996)
Comisia specială pentru avizarea proiectului de lege privind cadastrul general și publicitatea imobiliară (până în apr. 1996)

Activitatea parlamentara în cifre:
Întrebari si interpelari: 4

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 septembrie 2019, 13:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro