Curriculum Vitae
Comunicate de presă
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Theodor-Cătălin Nicolescu Versiunea pentru printare

Theodor-Cătălin NICOLESCU
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.3 ARGEȘ, colegiul uninominal nr.4
data încetarii mandatului: 12 mai 2015 - demisie - HCD nr.46/2015

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal 

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal 

Comisii permanente
Comisia juridică, de disciplină și imunități (până în mar. 2015) - Secretar (până în sep. 2014), Vicepreședinte (din sep. 2014)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei - până în mai 2015 supleant - din dec. 2013
 - până în mai 2015

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Australia - până în mai 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord - până în mai 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Africa de Sud - până în mai 2015

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:52 (în 39 sedinte)
Declaratii politice:14 (din care 13 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 36, din care 4 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 40
Motiuni: 8

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 23 noiembrie 2017, 15:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro