Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2012-2016 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Aurel Niculae Versiunea pentru printare

Aurel NICULAE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.12 CĂLĂRAȘI, colegiul uninominal nr.4

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în apr. 2014
 
independent  - din apr. 2014
 - până în aug. 2014
UNPR-Uniunea Națională pentru Progresul României - din aug. 2014
 - până în aug. 2016
 
independent  - din aug. 2016

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - până în apr. 2014
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat - din aug. 2014
 - până în feb. 2016
Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist) - din feb. 2016
 - până în aug. 2016
 Secretar - până în mai 2016
   Vicelider - din mai 2016
 - până în aug. 2016
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal - din sep. 2016

Comisii permanente
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (din sep. 2016)
Comisia pentru buget, finanțe și bănci (mar. 2015 - sep. 2016)
Comisia pentru politică economică, reformă și privatizare (mar. 2014 - mar. 2015)
Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară și servicii specifice (apr. 2013 - mar. 2014)
Comisia pentru muncă și protecție socială (până în apr. 2013)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Spaniei - până în dec. 2013
 Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Chile - din dec. 2013 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:4 (în 4 sedinte)
Declaratii politice:2 (din care 2 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedinta)
Propuneri legislative initiate: 71, din care 11 promulgate legi
Întrebari si interpelari: 6

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 28 mai 2017, 4:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro